категорії: блоґ-запис

fuck knows what I'm really for...

теґи: hello world, лулзи, процес мислення, я "піарюсь" :)

Не знаю навіть з чого почати... Зроблю репост чогось з lj. :)

 

Бути ... носієм Хаосу

    Людиною мають керувати кохання, естетизм та, інколи, пронос.
Ф'юзес Густав Сторка

Ніцше казав, що народити зірку, що танцює, можна лише, якщо носити в собі хаос*.

Слово "хаос" написано з великої літери. Ось так: "Хаос".

Хельг-романтик думає, що це від великої поваги до Хаосу. А Хельг-прагматик знає, що в німецькій усі іменники так пишуться, навіть ті, що зовсім на повагу не заслуговують. Проте ані той, ані інший не заважають мені написати наступне.

. . .

Це "дещо" є вищою нервовою діяльністю. Це – вміння модифікувати свою поведінку, свої алгоритми за власним бажанням, нескінченно різноманітно, та навіть – створювати нові, нескінченну кількість нових.

Еволюційна теорія стверджує, що виживають лише ті види, що найкраще пристосовуються до навколишнього середовища. Тому Homo Sapiens створює дуже довершені алгоритми: вигадує знаряддя праці, зброю, лоботомію та журнал Playboy.

Складно повірити, що з нескінченності виходить лише таке лайно. І насправді, серед такого біологічного виду, зустрічаються індивіди, що створюють абсолютно безкорисні речі: вірші, оповідання, музику, тощо. Це завжди дуже непокоїть інших представників популяції. Тому час від часу таких "дивних" гомінідів змушували працювати на благо людства чи просто знищували про всяк випадок – хто-зна, що вони ще вигадають...

Причиною такої поведінки нераціональних Людей Розумних є їхній Внутрішній Хаос – особлива властивість людської свідомості, що може забити навіть такі сильні речі, як інстинкт самозбереження, голод та продовження роду, така собі ентропія думки, явище, що покликане руйнувати стіни ідеальної форми та порушувати тишу.

Нас це лякає, бо часом нам це незрозуміло. Нас це хвилює, бо це не схоже на нас. Але нам, простим-раціональним, це подобається.

Насправді, людей Хаосу небагато. Просто вони дуже помітні, саме тому створюється ілюзія щодо їх масовості. Вони тримаються один одного, бо їх вабить їх ентропія. Навряд чи їх варто засуджувати за ті, на нашу думку, безглузді речі, які відбуваються коли зустрічаються дві таких людини: назовні виривається спектр емоцій, який нам складно осягнути. 

Простіше за все – визнати це позанормальним та засудити. 

Але згадаймо такий факт: рівень ентропії у Всесвіті постійно зростає. Хто-зна, можливо, наступний її зріст відбудеться саме в тобі.

________________________________________

  •  – "Man muss noch Chaos in sich haben, um einen tanzenden Stern geboren zu konnen"